Przed zakupem nowego samochodu warto zastanowić się nie tylko nad jego awaryjnością. W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest posiadanie ekonomicznego auta, którym będziemy mogli poruszać się nie ponosząc wysokich kosztów. Ile palą skody Fabia i Octavia, wyposażone w silniki nowej generacji?

raport spalania skoda octavia, skoda fabia

Najnowsze modele skody fabia ukazały się na rynku motoryzacyjnym w 2013 roku. Posiadają one silniki nowej generacji, które mogą się pochwalić mniejszym spalaniem, niż ich poprzednicy. Zatem ile pali skoda Fabia?. Zużycie paliwa jest tutaj uzależnione od mocy silnika. Raporty spalania skoda Fabia pokazują, że średnie zużycie benzyny bezołowiowej kształtuje się na poziomie od 6, 5 litra do 8. 5 litra na sto kilometrów. Znacznie mniej spalają silniki diesel. Ich średnie spalanie wynosi około 5 – 6 litra ropy.

ile pali skoda octavia i skoda fabia

Ile pali skoda Octavia, która to jest większa i bardziej komfortowa niż skoda Fabia.Raport spalania skoda octavia pokazuje, że zużywa ona od 5l. do 9. 5 l. benzyny bezołowiowej, w zależności od mocy silnika. Im silnik mocniejszy, tym spalanie jest większe. Z kolei zużycie ropy wynosi od 5 do 7. 4 litra na sto kilometrów. Niezwykle opłacalne jest poruszanie się samochodami, w których zainstalowano instalację gazową. Wówczas to koszty eksploatacji znacznie maleją.