Nawigacje, używane przez kierowców, ale też np. rowerzystów, dysponują wbudowanym systemem nawigacji satelitarnej, znanym jako GPS (od angielskich słów Global Positioning System). Mapy tworzone na podstawie tego systemu obejmują zasięgiem całą kulę ziemską.

Nawigacje MIO aktualizacja map

Jak każda nawigacja samochodowa z systemem GPS, również modele od firmy MIO wymagają aktualizacji bazy danych, w tym w szczególności map Polski, Europy i Świata. Podczas aktualizacji pobierane są dodatkowe dane, takie jak informacja o trasach najczęściej wybieranych przez innych kierowców, często zakorkowanych, aktualnie w remoncie itd., jest to więc przede wszystkim znaczne ułatwienie dla kierowcy.

Jak zaktualizować nawigacje MIO Spirit 480

Jak zaktualizować nawigacje MIO Spirit 480 i w innych popularnych modelach? Należy zainstalować np. na komputerze program Mio More Desktop, gdzie będzie widok wszystkich naszych map oraz możliwość zaktualizowania/wgrania nowych. Należy to robić najlepiej co 3-4 miesiące. Firma umożliwia bezpłatna aktualizacje przez dwa lata od zakupu i rejestracji produktu. Po czym czasie nowe mapy można kupić z oficjalnej strony i wgrać na urządzenie.