Pierwsza generacja Forda Ka, okazała się wielkim sukcesem tej marki. Na wielu rynkach motoryzacyjnych model ten stał się najpopularniejszym autem. Cieszy się on nie tylko dużą niezawodnością, ale jest też bardo ekonomiczny.

Ile pali Ford KA?

Ford Ka to miejski samochód należący do segmentu A, który był produkowany w latach 1996-2016. Od 2015 roku Ford zaczął wycofywać Ka ze sprzedaży, wprowadzając w jego miejsce model Ka Plus, który przeniesiono do segmentu B. Ten niewielki gabarytowo samochód doskonale nadaje się do jazdy miejskiej. Ile pali Ford Ka?. Samochód ten wyposażony w silnik 1. 2 Duratec 69 KM średnio spala 6, 2 litra benzyny bezołowiowej na sto kilometrów. Nieco mniej paliwa zużywa fort Ka wyposażony w silnik diesla.

 

Wówczas d przejechania stu kilometrów zużywa tylko 4, 6 litra ropy. Najbardziej ekonomiczna jest jazda samochodem wyposażonym w instalacje gazową. Auto to spala tylko 6, 5 litra gazu na sto kilometrów. Zużycie paliwa jest uzależnione w dużej mierze od warunków atmosferycznych, mocy silnika oraz kultury jazdy. Posiadacze Forda Ka nie mogą narzekać na koszty eksploatacji, gdyż w porównaniu z innymi modelami forda są one stosunkowo nieduże.