Uchwyty samochodowe, które mogą być używane do mocowania telefonu, tabletu albo nawigacji, mają wiele praktycznych funkcji. Do dyspozycji mamy kilka sposobów mocowania nawigacji w telefonie – za pomocą przyssawki do jednej z szyb, zaczepione do slotu CD, kratki nawiewu, nagłówka albo deski rozdzielczej oraz działające na magnes. Decyzja o tym, który model wybrać, to dopiero pierwszy krok. Ważne są też dodatkowe funkcje.

Uchwyty samochodowe do nawigacji

Wszystkie modele dobrych uchwytów do nawigacji albo telefonu, używane w samochodach, powinny mieć kilka wspólnych cech bez względu na sposób ich mocowania. Przede wszystkim muszą zapewnić bezpieczeństwo podczas użytkowania, aby nie stwarzać niebezpieczeństwa na drodze. Po drugie ważna jest możliwość dowolnego ustawiania pozycji wyświetlacza. Uchwyt powinien tez być jak najmniejszych rozmiarów, aby nie zakłócał widoczności.

uniwersalny uchwyt do nawigacji samochodowej

Warto wybrać uniwersalny uchwyt do nawigacji samochodowej, tzn. taki, który będzie można dopasować do dowolnego modelu urządzenia do nawigacji. Poza tym zależy zwrócić szczególną uwagę na jakość wykonania uchwytu – wysoka jakość gwarantuje bezpieczne użytkowanie.