Pewna część Europejczyków doskonale wie o tym, że marki KIA i Hyundai to Koreańskie cuda technologiczne, którym pod koniec lat dziewięćdziesiątych i na początku dwudziestego pierwszego wieku brakowało tego stylistycznego polotu i co najważniejsze wielu ludzi modele tych producentów uznawało za znacznie gorsze od modeli Europejskich gigantów motoryzacyjnych.

Powiązania marki KIA i marki Hyundai

Chyba każdy wie o tym, że marki KIA i Hyundai od wielu lat wymieniały się technologiami, czyli nawet, wtedy gdy nie stanowiły one jednego koncernu i dlatego właśnie wytwarzali takie same modele w sensie technologicznym tego słowa, choć jeśli chodzi o stylistykę, to różniły się one od siebie.

Obecnie marka Hyundai tak jakby walczy o swoją tożsamość i dla wielu modele tego producenta, jeśli chodzi o stylistykę wykonania wnętrza, są opcją idealną dla klientów w pewnym wieku, czyli nie są to auta dla ludzi młodych, bo ta stylistyka wykonania wnętrza przemawia do kogoś, kto ma już te pięćdziesiąt lat i szuka elegancji ciekawie połączonej z wygodą. Połączenie takowe trzeba też umieć zareklamować, a temu producentowi ostatnio się to udaje, bo chce tworzyć nowe samochody Hyundai atrakcyjne dla Europejczyków.

Hyundai i istnienie na rynku Europejskim

Blisko dwie dekady temu Hyundai tworzył auta, które bardziej pasowały do rynku południowo-wschodniej Azji i właśnie tymi modelami próbował też zawojować Europę. Niektórzy ludzie polubili te modele kompaktowe i użytkowe, ale większość preferowała modele wytwarzane przez Europejskich producentów i to z wielu powodów. Odmienna stylistyka była jednym z wielu powodów, ale na chwilę obecną Hyundai i KIA mają inne podejście, jeśli chodzi o produkcje modeli na rynek Europejski. Modele te projektują projektanci ze starego kontynentu i wytwarzane są one w fabrykach, które znajdują się gdzieś w Europie, po to by te samochody, które nabrały stylistycznego polotu i niezawodności były też tanimi, jeśli chodzi o większość typowych napraw eksploatacyjnych.

Hyundai i KIA obecnie

Obecnie marki Hyundai i KIA to jeden koncern, ale to nie minus, bo w sensie technologicznym wiele modeli tych marek wygląda podobnie. W tym nie tkwi wada tych producentów, bo wytwarzane są też modele z innej bajki, jeśli chodzi o stylistyczną odwagę. Teraz też te samochody mają wyświetlacze zamiast klasycznych zegarów i na dokładkę ekrany dotykowe z matowymi matrycami. Wiele znaczy też i to, że w sensie cenowym te pojazdy są atrakcyjniejszymi od modeli Audi, czyli są one ciekawymi dla nabywcy z Europy i takimi zapewne pozostaną, bo ten koncern wyciągnął wnioski z przeszłości i właśnie dlatego auta te są atrakcyjnymi dla nabywców z całego świata, bo także paleta modeli sprzedawanych w USA wygląda nieco inaczej.

Nowoczesność, jeśli chodzi o markę Hyundai

Blisko dwie dekady temu drwiono z modeli marki KIA i Hyundai, ale obecnie Europejczycy bardziej doceniają modele tego producenta, bo na tle Europejskich konkurentów wzrosła ich niezawodność i w porównaniu z markami takimi jak BMW otrzymuje się dodatki takie jak asystent pasa ruchu, czy też różnego rodzaju kamery ułatwiające parkowanie znacznie taniej. Niekiedy nawet ten często polecany sedan marki Hyundai ma silnik V6 pod maską, a kosztujące tyle samo BMW jedynie silnik rzędowy z czterema cylindrami. Zalety te skłaniają do zakupu tych aut i widać to nawet po ulicach Europy, czyli częściej widuje się auto marki Hyundai zaparkowane przy chodniku od nowego BMW, bo różnica, jeśli chodzi o cenę, niestety robi swoje.