Daewoo Matiz to niewielki samochód cieszący się dużym uznaniem wśród kierowców ceniących prostotę, wygodę oraz oszczędność w użytkowaniu. Zatem ile pali daewoo Matiz?

spalanie daewoo matiz

Ten popularny w Polsce model samochodu zaliczany jest do klasy samochodów małych, czyli do segmentu A. Produkowany jest od 1997 roku przez firmę Daewoo. Matiz jest on następcą popularnego niegdyś modelu Tico. Samochód ten jest niezwykle ekonomiczny i oszczędny w użytkowaniu. Ile pali Matiz?. Rankingi spalania sporządzone w oparciu o opinię użytkowników tego modelu samochodu przedstawiają się interesująco. Otóż ten niewielki gabarytowo samochód jeżdżąc po mieście spala 6. 7 litra benzyny bezołowiowej na sto kilometrów.

ile pali daewoo matiz

Nieco mniej zużywa paliwa w trasie. Wskaźnik kształtuje się wówczas na poziomie 5. 5 litra paliwa. Niezwykle ekonomiczna jest jazda tym samochodem jeśli został on wyposażony w instalację gazową. Wówczas w mieście spala on 8. 2 litra gazu, natomiast w trasie 6. 3 litra. Biorąc pod uwagę cenę gazu, można jednoznacznie stwierdzić, że jazda takim samochodem jest niezwykle oszczędna. Spalanie daewoo Matiz z pewnością nie uszczupla w znaczący sposób portfela żadnemu właścicielowi tego pojazdu.