Każdy właściciel auta marzy, by jego samochód aż lśnił zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz. W związku z tym mając skórzane obicia decydujemy się również na takie pokrowce, które mają na celu nie tylko estetyczne zagospodarowanie wnętrza, ale również ochronę posiadanych już przez nas obić. Warto więc rozważyć zakup pokrowców skórzanych na nasze fotele samochodowe. W końcu pokrowce samochodowe skórzane to doskonałe rozwiązanie tego rodzaju problemów. Dzięki temu możemy być spokojni o nasze auto.

Jaki pokrowiec najlepiej wybrać?

Na rynku na pewno znajdziemy wiele modeli i będziemy mieli w czym wybierać jednak najlepiej zdecydować się na taki, z wysokiej jakości eko-skóry, dzięki czemu na pewno dobrze ochronią one nasze fotele, warto tu jeszcze wspomnieć o systemie mocowania naszego nowego pokrowca do fotela. Warto zdecydować się na regulowane rzepy w przednich fotelach, dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania otworów na zagłówki przednie. Przez różnorodność konfiguracji kanap tylnych otwory na zagłówki tylne często należy zrobić samodzielnie. Dzięki temu zasłaniają fotele w całości, przez co znakomicie chronią fotele przed zabrudzeniem, są trwałe i łatwe do czyszczenia, a dzięki modnym wzorom odświeżają wnętrze oraz poprawiają jego estetykę. Przykładowe pokrowce tego typu posiadają zamki w tylnej kanapie, dzięki czemu pasują do większości dzieleń dostępnych na rynku, (kanap niedzielonych, dzielonych prawo jak i lewostronnie). Jeżeli pokrowce nie posiadają wycięć na pasy oraz zagłówki tylne ze względu na przeznaczenie do różnych modeli samochodów. Należy samodzielnie wykonać potrzebne otwory po dokładnym dopasowaniu i montażu. Pokrowce są wykonane z materiałów laminowanych pianką oraz podszewką dzięki czemu nie ulegają popruciu.
Jak widać sposób mocowania pokrowców samochodowych może być różnorodne, jednak najlepiej wybierać właśnie te modele, które w całości zasłaniają posiadane przez na fotele samochodowe. Dzięki temu gwarantujemy naszym obiciom tapicerskim długie życie.