Bagażnik dachowy to bardzo praktyczne urządzenie o wielu zastosowaniach. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy możliwość przewiezienia na przykład rowerów, nie rezygnując jednocześnie z przestrzeni w bagażniku albo na tylnych siedzeniach. Zastanawiasz się nad zakupem takiego typu bagażnika? Jest kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć.

Bagażnik na rynienki

Kilkanaście lat temu wszystkie modele samochodów miały bagażniki mocowane do tak zwanej rynienki. Obecnie jest to o wiele bardziej zróżnicowane, ale taki typ w dalszym ciągu jest popularny, ponieważ część dachów nadal pozwala na takie rozwiązanie.

Łapy do bagażnika dachowego

Niektóre bagażniki wymagają wiercenia dziur w karoserii, ale nie jest to – z wiadomych przyczyn – zbyt popularne rozwiązanie. Zdecydowanie częściej spotyka się modele mocowane za pomocą specjalnych łap do krawędzi dachu, między szybę a dach. Jest to nieinwazyjne i praktyczne. Niektóre samochody mają fabrycznie wbudowane uchwyty do montażu. Są też modele aut ze specjalnymi dachowymi relingami bądź listwami do montażu. Przed zakupem bagażnika upewnij się, jaki typ mocowania sprawdzi się u Ciebie.