Wielu z nas planuje teraz wakacje. Jednym z ważniejszych punktów jakie musimy ustalić to środek transportu jaki musimy wybrać podczas podróży. Do wyboru mamy zazwyczaj kilka opcji ale zdecydowanie wygrywa samochód lub autobus. Porównajmy więc oba środki transportu, aby być zadowolonym z naszego urlopu.

Na wakacje samochodem czy autobusem ?

Podróżowanie samochodem może być najwygodniejsze. Przede wszystkim sami decydujemy kiedy zaczynami podróż, a kiedy ją kończymy. Sami też decydujemy z kim podróżujemy i gdzie dokładnie chcemy jechać. Taki wyjazd może jednak mieć też kilka minusów. Przede wszystkim jesteśmy odpowiedzialni za stan techniczny naszego samochodu. W razie awarii, sami musimy rozwiązać problem zepsutego auta i ponieść koszty naprawy. Musimy także być kierowcą samochodu co wymusza od nas koncentracji na drodze przez cały czas, a w razie przekroczenia przez nas przepisów, sami będziemy musieli opłacić mandat.
Podróżowanie autobusem posiada również wiele wad. Ottokar Przewozy autokarowe , wymuszają od nas wcześniejszą rezerwację i zakup biletów. To znaczy, że musimy wcześniej zaplanować nasz urlop i dostosować go do kursu autobusu. Niestety sama podróż w porównaniu z samochodem będzie dłuższa oraz miej komfortowa. Obok nas zawsze będzie siedział ktoś obcy, a miejsca dla siebie będziemy mieć mało. Plusem takiego podróżowania jest na pewno fakt, że nie interesuje nas kierowanie autobusem oraz przepisy ruchu drogowego. Nie musimy zastanawiać się gdzie zaparkować auto oraz martwić się opłatą za postój.