Czasy, kiedy kierowcy błądzili po drogach nie mogąc znaleźć tej właściwej, która doprowadzi ich do celu, minęły bezpowrotnie wraz z pojawieniem się nawigacji samochodowej z systemem nawigacji satelitarnej GPS. GPS obejmuje swym zasięgiem całą kulę ziemską, jest więc pomocny nie tylko przy weekendowych wypadach pod namiot, ale też długich wakacyjnych wyprawach “w świat”. Popularne firmy produkujące dobrej jakości nawigacje samochodowe to między innymi Garmin Drive, Vordon, Tom Tom, Navitel i Mio.

Nawigacja MIO obsługa

Nawigacja samochodowa MIO jest wygodna i prosta w obsłudze. Dysponuje specjalnym magnetycznym uchwytem, dzięki czemu łatwo ją przymocować w miejscu, które jest dla nas najbardziej optymalne. Ma tez wbudowane złącze zasilania usb oraz antenę. Po za standardowymi funkcjami, takimi jak wskazywanie najkrótsze bądź najszybszej drogi do celu, MIO dysponuje funkcją asystenta parkowania, podglądu skrzyżowań i zjazdów w 3D oraz wypowiadanie na głos nazw ulic, dzięki czemu kierowca nie rozprasza się patrząc na urządzenie.

Wgrywanie mapy do nawigacji MIO

Nawigacja ma wgrana mapę, którą należy aktualizować. Podczas aktualizacji pobierane są też np. informacje o najczęściej wybieranych przez kierowców drogach, co pomaga omijać korki i szybko dotrzeć do celu.