Honda to japońska marka samochodów osobowych ciesząca się na rynku motoryzacyjnym dużą popularnością. Auta te są nie tylko niezawodne, ale bardzo ekonomiczne, dlatego w rankingach spalania cieszą się dobrą opinią użytkowników.

raporty spalania Honda Civic

Wśród najbardziej popularnych marek japońskich samochodów znajduje się niewątpliwe honda Civic oraz honda Accord. Raporty spalania honda Civic przedstawiają się bardzo imponująco. Pojazd najnowszej generacji istniejący na rynku motoryzacyjnym od ubiegłego roku – honda Civic X o silniku benzynowym spala średnio około 7 litrów benzyny na sto kilometrów. Jest tu mowa o silniku VTEC TURBO 129 KM – 95 KW. Silnik o zbliżonych parametrach zużywa znacznie mniej ropy. Otóż diesel spala średnio około 5 – 5, 5 litrów ropy na sto kilometrów.

raporty spalania Honda Accord

Nieco inaczej przedstawiają się raporty spalania honda Accord. Średnie zużycie benzyny bezołowiowej w tych pojazdach o mniejszych silnikach wynosi około 8 -9 litrów. Z kolei honda accord o silniku diesel spala około 7 litrów ropy na sto kilometrów.
Honda to japońska marka samochodów, których cena nie należy do najniższych, jednak wielu fascynatów tej marki przyznaje, że warto w nią zainwestować. Jest to bardzo niezawodny oraz ekonomiczny w utrzymaniu pojazd.