Opel Astra jest największym sukcesem rynkowym niemieckiej marki. Znalazł on ponad 12 milionów nabywców. Posiadanie opla Astra z silnikiem najnowszej generacji jest bardzo ekonomiczne.

Opel Astra model z segmentu C (niższa klasa średnia), jest jednym z najbardziej popularnych aut kompaktowych na świecie. W przeciągu pięciu już generacji Opla Astry model był oferowany w różnych wersjach nadwoziowych. Na rynku występuje – jako trzy- i pięciodrzwiowy hatchback, sedan, kombi, a także liftback, coupe oraz kabriolet.

Ile pali Opel Astra?

Piąta generacja modelu (Opel Astra K) sprzedawana jest od roku 2015. Nowsze silniki są bardziej ekonomiczne. Zatem ile pali opel astra? najnowszej generacji. Wielkość spalania jest uzależniona od mocy silnika. Motory posiadające od 110 do 160 KM spalają średnio na sto kilometrów od 4, 9 do 5, 2 litra benzyny bezołowiowej. Jeszce bardziej ekonomiczna jest jazda samochodem wyposażonym w instalację gazową. Samochód ten spala bowiem niewiele więcej gazu, niż benzyny bezołowiowej. Wszystkie rankingi znajdujące się na stronach internetowych są tworzone w oparciu o opinię kierowców, dlatego można im zaufać.