Wybierając auto, kierujemy się gustem, wygodą i potrzebami, ale ważne jest również bezpieczeństwo potwierdzone crash-testami. Inżynierowie i producenci najlepszych marek dokładają wszelkich starań, aby samochody były coraz lepsze i coraz bezpieczniejsze. Które samochody najlepiej przechodzą próby zderzeniowe? Jakie to są bezpieczne auta i w czym pomagają nowoczesne systemy wspierające kierowcę?

Bezpieczeństwo przede wszystkim, czyli jakie auta najlepiej przechodzą testy zderzeniowe?

Szukając samochodu, mamy nadzieję znaleźć model, który jest bezawaryjny, niezawodny, bezpieczny i komfortowy. Ponieważ auto powinno być przede wszystkim bezpieczne i bardzo wytrzymałe, warto też zapoznać się z niezależnymi crash-testami. Czasem nie sposób jest uniknąć wypadku na drodze, a wtedy najważniejsza jest wytrzymałość auta i elementy chroniące, m.in. pasy, fotele i poduszki powietrzne. Niezwykle istotna jest też konstrukcja samego pojazdu, wzmocnienia, kontrolowane strefy zgniotu i użyte materiały.

Aby sprawdzić poziom bezpieczeństwa różnych samochodów, przeprowadza się testy i próby zderzeniowe. Zajmuje się tym niezależna organizacja, która nie jest powiązana z żadnym producentem żadnego auta. Samochody przeznaczone do testów również nie pochodzą od producentów. Są one anonimowo kupowane w autoryzowanych salonach dilerskich. Dzięki temu, mamy całkowitą pewność, że próby przeprowadzane są uczciwie i żadne auto nie było do niej w żaden sposób przygotowane.

Z raportów organizacji NCAP wynika, że modele marki Volvo otrzymują najwyższe noty zarówno pod względem bezpieczeństwa, jak i niezawodności. Wszystkie dostępne modele otrzymały najwyższe oceny i komplet gwiazdek w testach zderzeniowych. Volvo S60 zapewnia bezpieczeństwo pieszym, pasażerom dorosłym i dzieciom, a ponadto wyróżnia się wysoką skutecznością działania asystujących systemów wspomagających. Wśród pozostałych modeli wyszczególnić należy Volvo XC40, Volvo S80, Volvo V40 i V60. Każdy z nich otrzymał najwyższe noty w testach bezpieczeństwa i niezawodności. To oznacza, że dealer Volvo oferuje jedne z najbezpieczniejszych na rynku samochodów.

Volvo liderem bezpieczeństwa i wygody – Jakie posiada systemy wspomagające kierowców?

Wybierając samochód, każdy kieruje się swoim gustem i swoimi potrzebami. Patrząc jednak na testy i nowoczesne systemy wspomagające, są pod tym względem marki niezwyciężone. Mówiąc o bezpieczeństwie i zapobieganiu wypadkom na drodze, nie sposób pominąć Volvo, które stawia na jakość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. Świadczy o tym zarówno solidna konstrukcja pojazdów, jak i obecność innowacyjnych systemów ostrzegających.

Nowoczesne systemy ostrzegające i układy wspomagające kierowcę mają na celu przeciwdziałać wypadkom na drodze. Modele marki Volvo wyposażone są standardowo w system awaryjnego hamowania przed przeszkodą. System City Safety ma za zadanie uniknąć nieszczęścia albo złagodzić skutki uderzenia. Jak informuje nas dealer Volvo, najpierw auto ostrzega przed niebezpieczeństwem, a następnie automatycznie hamuje przed samochodem jadącym z naprzeciwka lub w tym samym kierunku. Dzięki City Safety kierowca może zareagować w porę i uniknąć stłuczki na drodze. Warto też wspomnieć o radarze z kamerą, który wykrywa rowerzystów, pieszych i duże zwierzęta. Pozwala to kierowcy zachować czujność, kiedy panuje ciemność i słaba widoczność. Co więcej, podstawowe wyposażenie niektórych modeli np. Volvo S60, obejmuje również system rozpoznający znaki drogowe, funkcję ostrzegającą o dekoncentracji kierowcy i układ utrzymujący pojazd na właściwym pasie ruchu. W wyposażeniu dodatkowym znajdziemy także systemy Intellisafe Surround, które pomagają zmieniać pas ruchu, ułatwiają parkowanie i monitorują martwe pole.

Coraz częściej innowacyjne systemy wspomagające kierowców znajdują się w standardowym wyposażeniu Volvo, co zapewnia nam większe bezpieczeństwo na drodze. Mimo to zawsze też warto sięgnąć po listę opcji dodatkowych. Dealer Volvo może zaproponować nam dodatkowe systemy, by jeszcze bardziej zwiększyć nasze bezpieczeństwo i wygodę. Modele marki Volvo to jedne z najbezpieczniejszych samochodów, więc zawsze będą dobrym wyborem. Są bezpieczne, niezawodne i komfortowe.