Zakup nowej jednostki pływającej, bez względu na to, czy będzie to jacht żaglowy, czy też łódź motorowa wiąże się z obowiązkiem zadbania o bezpieczeństwo sternika oraz załogi. Kapoki, koła ratunkowe czy sprawne ożaglowanie to podstawa, jednak doświadczony wodniak zdaje sobie sprawę, że sprawne źródło napędu uniezależniające łódź od wpływów atmosferycznych może okazać się jedynym ratunkiem w przypadku sytuacji krytycznych.
W przypadku nagłego załamania pogody, szkwału lub sztormu jedynym ratunkiem jest jak najszybsze znalezienie bezpiecznej przystani, dlatego przed wyruszeniem na szerokie wody łódź powinna być wyposażona w solidny a tym samym bezpieczny silnik zaburtowy.
Rynek nasycony jest jednostkami niewiadomego pochodzenia o dość egzotycznych nazwach, jednak w przypadku, gdy chodzi o bezpieczeństwo, nie można opierać się tylko na estetycznym wyglądzie. Przy wyborze należy brać pod uwagę doświadczenie producenta, renomę firmy oraz pozycję na rynku. Jest sprawą oczywistą, że uznana marka jest gwarancją jakości.

Wybór jest prosty.

Na szczególną uwagę w tym przypadku zasługują silniki zaburtowe suzuki.
Przede wszystkim wyróżniają się:

  • ekonomią zużycia paliwa,
  • mocą,
  • łatwością montażu,
  • wagą,
  • prostą obsługą,
  • dostępem do serwisu.

 

Trudno wymienić wszystkie zalety, jakimi dysponują wspomniane silniki. Pierwszą rzeczą jest dobór optymalnej mocy w stosunku do typu łodzi, wagi i długości. Wskazane jest przy tym, by moc była nieco większa od wynikającej z dokonanych pomiarów. Tak zwany zapas mocy ma istotne znaczenie w przypadku konieczności wykonania szybkich manewrów.
Duża wydajność przy niskim spalaniu ma ogromne znaczenie na obszernych akwenach, gdzie dostęp do źródeł paliwa w sposób naturalny jest ograniczony.
Dzięki płynności pracy silnika rejsowi nie towarzyszy hałaśliwy warkot uniemożliwiający efektywny wypoczynek.
Praca silnika jest na bieżąco kontrolowana przez system monitorujący, dzięki czemu sternik ma stały wgląd w status roboczy jednostki.
Oczywiście bardziej szczegółowe porady można uzyskać podczas konsultacji z profesjonalistami Suzuki, którzy dbają o to, by silnik spełniał wszystkie wymogi klienta.