Marki samochodowe pochodzące z krajów azjatyckich – szczególnie z Japonii i Korei Południowej – powszechnie cieszą się uznaniem wśród kierowców na całym świecie. Często są one uważane niemalże za symbol doskonałej jakości wykonania oraz niezawodności. Istnieją producenci, którzy przez wiele dekad swojej działalności szczególnie często zapracowali na taką opinię.

 

Do tego grona z pewnością zalicza się Mazda, jedna z najbardziej znanych marek motoryzacyjnych na świecie. Firma powstała na początku lat 20 XX wieku w Japonii. Początkowo nie zajmowała się jednak samochodami – pierwsze projekty i modele pojawiły się dopiero w latach 30. Lata powojenne to dla Mazdy okres bardzo intensywnego rozwoju i poszerzania swojej oferty. Ponadto Mazda systematycznie wkraczała na kolejne rynki w różnych krajach. Dziś jest to jeden z gigantów motoryzacyjnych i niezwykle ważny gracz na światowym rynku samochodów.

 

W samej Polsce bez problemu możemy znaleźć salony Mazda Katowice czy w innych miastach. Dziś samochody Mazdy kojarzą się przede wszystkim z ogromną elegancją. Jednym z flagowych modeli w ofercie tego producenta jest Mazda 6. Samochód dostępny jest w kilku wersjach nadwozia. Jako sedan staje się niezwykle elegancką limuzyną. W wersji kombi może być doskonałym samochodem rodzinnym, który jednocześnie nie traci nic ze swojego doskonałego stylu. W ofercie Mazdy znajdują się również mniejsze modele, idealne do poruszania się po ciasnych, miejskich uliczkach. W ofercie tej każdy znajdzie model idealny dla siebie i będzie mógł cieszyć się pełną niezawodnością, z których słyną te samochody.