Jeśli pragniesz zabrać w samochodowa podróż rower, aby cieszyć się aktywnie spędzonym czasem na łonie natury, nic nie stoi na przeszkodzie. Złożony rower spokojnie zmieści się w bagażniku, ale jednocześnie zajmie dużo miejsca.

jaki bagażnik samochodowy na rower?

Alternatywę stanowią specjalne bagażniki. Zastanawiasz się, jaki bagażnik samochodowy na rower wybrać? Do wyboru jest kilka rodzajów – samochodowy bagażnik rowerowy na hak, bagażnik mocowany do tylnej klapy lub bagażnik dachowy. Najpopularniejszy jest ten ostatni model. Jest tak z kilku przyczyn. Po pierwsze w przeciwieństwie do pozostałych typów może być mocowany do wszystkich rodzajów samochodów (zgodnie z prawem samochody, w których tylni bagażnik zasłania światła muszą z niego zrezygnować).

samochodowy bagażnik rowerowy na hak

Po drugie, choć oczywiście zależy to w dużej mierze od szerokości dachu naszego auta, bagażnik dachowy pozwala do przewożenia nawet sześciu rowerów za jednym razem. Po trzecie jest stosunkowo łatwy do zamontowania i użytkowania – skład się z tak zwanego bagażnika podstawowego, czyli specjalnych szyn umieszczonych na dachu, oraz przymocowanych do nich uchwytów. Z takim bagażnikiem śmiało możemy ruszać w drogę.