Rozmowa przez telefon, przynajmniej w tradycyjny sposób jest niezwykle niebezpieczna. Jeśli koniecznie musimy rozmawiać w trakcie jazdy niezbędne jest zaopatrzenie się w specjalny uchwyt do smartphona, który można zamontować w samochodzie.

uchwyt do nawigacji na kratkę nawiewu czy na deskę?

Do wyboru jest np. uchwyt do nawigacji na kratkę nawiewu lub uchwyty do nawigacji na deskę rozdzielczą czy uchwyt z przyssawką mocowany do szyby. Poza standardowym wykonywaniem i odbieraniem połączeń telefon w samochodzie może posłużyć przykładowo jako nawigacja lub narzędzie do odtwarzania muzyki. Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie daje nam telefon w samochodzie, jednocześnie nie narażając swojego ani cudzego bezpieczeństwa powinniśmy wybrać odpowiedni uchwyt.

Czym się kierować wybierając uchwyt do smartphone’a?

Po pierwsze ważna jest jakość wykonania – im wyższa, tym większe będzie bezpieczeństwo użytkowania. Po drugie uchwyt powinien zapewnić swobodę ustawienia pozycji wyświetlacza. Uchwyt powinien mieć odpowiednie wymiary, idealnie dopasowane do naszego modelu telefonu oraz być na tyle mały i poręczny, aby nie blokował widoczności.