Nasze samochody niestety lubią czasem się popsuć. Mechaniczne usterki są zazwyczaj łatwe do zdiagnozowania proste w naprawie. Dużo bardziej skomplikowane okazują się usterki związane z instalacją elektryczną. Jeżeli nie jesteśmy biegli w tej dziedzinie warto skorzystać z usług fachowca na przykład elektryk samochodowy Tarchomin . Co jednak możemy spróbować naprawić samemu?

Szybkie i łatwe naprawy elektryki w aucie

Jedną z prostszych napraw, dzięki której możemy sporo zaoszczędzić jest naprawa elektrycznie sterowanych szyb. Jest to jeden z najczęściej występujących elementów wyposażenia, który niestety bardzo często ulega różnym usterkom. Możemy spotkać się na przykład z brakiem możliwości zamknięcia lub otworzenia jednej lub wielu szyb. Czasami ich ruch jest powolny lub skokowy co też sygnalizuje pewne usterki.
Jeżeli jedna z szyb nie działa może się okazać, że winny jest sterownik, który odpowiada za ruch. Najczęściej możemy go znaleźć dokładnie pod przyciskiem, który służy nam do obsługi ruchu szyby w naszym samochodzie. Należy więc ostrożnie wyjąć przycisk z obudowy, aby dostać się do sterownika. W tym celu warto sięgnąć do instrukcji lub na fora internetowe – takie elementy często mają ukryte mocowania i warto ich nie uszkodzić, aby uniknąć problemów z montażem. Szyba nie rusza się kiedy do sterownika nie dochodzi prąd. Najczęstszym problemem są tylko styki elektryczne, które z biegiem lat mogą po prostu ulec działaniom korozji. Warto więc je dokładnie przeczyścić papierem ściernym, aby można było znów cieszyć się sprawnymi szybami.