Polacy coraz częściej poruszają się taxi w Warszawie. Wynika to z tego, że ten środek transportu jest znacznie bardziej niezawodny od autobusów, a w dodatku dowiezie nas na miejsce znacznie szybciej, dzięki temu, że możemy uniknąć korków. Nie da się jednak ukryć, że kosztuje on całkiem sporo. Z czego wynika ta cena?

Lokalizacja

Mówimy o taxi w Warszawie, a więc musimy liczyć się z tym, że będzie ona kosztowała więcej, niż w innych miastach. W stolicy jest po prostu drożej i nic nie możemy z tym zrobić. Poza tym, miasto jest dosyć duże, więc przejazd z jego jednego końca na drugi zajmie dużo czasu, a co za tym idzie, będzie dosyć kosztowny.

Taryfa

Warto pamiętać o tym, że taxi w Warszawie mają różne taryfy, a więc w różnych porach dnia i różnych dniach tygodnia będą one miały inne ceny. Na pewno drożej będzie w nocy i w weekendy. Musimy się więc liczyć z tym, że powrót z weekendowej imprezy będzie nas kosztował dużo więcej, niż dojazd do pracy w poniedziałek. Ceny te będą zależały od decyzji indywidualnego przewoźnika, na którego usługi się zdecydujemy.