Wybierając się w dłuższą podróż warto zrobić przegląd sprawności swojego auta. Sprawdzenie ilości oleju, czy poziomu powietrza w oponach to obowiązkowe czynności bez których nie powinniśmy zaczynać wielogodzinnej Jednak wiadomo, że samochód jak każda rzecz czasem psuje się niespodziewanie. Niektórych sytuacji po prostu nie da się uniknąć. Bywa tak, że auto, które niedawno kupiliśmy już odmówiło nam posłuszeństwa, a za to inne służyło nam przez wiele lat nie przysparzając żadnych kłopotów.
Jeśli awaria będzie bardzo poważna, lub wystąpi w bardzo nieodpowiednim miejscu, to może się okazać, że konieczne będzie holowanie pojazdu. W takich wypadkach potrzebna będzie specjalna lina holownicza, bez niej holowanie samochodów jest niemożliwe.
Dlatego warto wybierając się w dalszą drogę trzymać ją w swoim bagażniku. Nie zajmuje ona dużo miejsca a w razie potrzeby może okazać się bardzo pomocna, choćby do tego, aby odholować samochód w bezpieczne, niezagrażające nikomu miejsce. Wiadomo przecież, że samochód może popsuć się w każdym miejscu, nawet na bardzo ruchliwej drodze. Oprócz tego warto mieć przy sobie numer do pomocy drogowej, tak aby w razie potrzeby móc z niego szybko skorzystać.
podróży.

Ciekawym rozwiązaniem są też haki holownicze. Na co dzień służą raczej holowaniu przyczepek, ale można również wynająć doczepianą lawetę i pomóc sąsiadowi w potrzebie.