MIO jest jedną z najpopularniejszych firm zajmujących się produkcją nawigacji samochodowej na polskim rynku. Jest często testowana np. przez internautów i pojawia się w większości rankingów zajmując wysokie miejsca.

Nawigacja GPS MIO opinie

Nawigacje MIO cieszą się dobrą opinią wśród kierowców. Po pierwsze doceniane są precyzyjne mapy oraz częste aktualizacje (około 4 razy do roku). Nawigacja dobrze dobiera trasy przejazdu, oferując zawsze kilka możliwości, ale wskazując na tę rzeczywiście najlepszą. Większość modeli ma też funkcje IQ, dzięki której zapamiętuje styl jazdy danego kierowcy, jego ulubione skróty, często wybierane objazdy itd. i dostosowuje do niego swoje propozycje tras. Plusem jest tez wypowiadanie na głos nazw ulic, dzięki czemu kierowca nie stwarza zagrożenia drogowego spoglądając w wyświetlacz, aby zobaczyć, gdzie jest.

problem z nawigacja mio

Częsty problem z nawigacja MIO, na który zwracają uwagę kierowcy, to słaba bateria, która trzyma czasem tylko 30 minut. Wszystkie modele mają jednak wbudowane gniazdko do napędu USB i dołączoną ładowarkę samochodową, więc jeśli jazda pod ładowarką nie stanowi dla kierowcy większego kłopotu jest to problem, z którym można żyć. Czasem klienci narzekają też na słaby głośnik i “archaiczną” szatę graficzną oraz sposób wgrywania map.