Używane pojazdy posiadają szereg zalet i wad, wynikających z rocznika produkcji oraz intensywności eksploatacji. Wśród samochodów, które szczególnie zwracają uwagę inwestorów są pojazdy marki Audi. Słynące z najwyższej jakości wykonania oraz innowacyjności stosowanych rozwiązań pojazdy niemieckiej marki Audi cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem osób, poszukujących używanych samochodów. Wysoka jakość wykończenia nawet przy wcześniejszym korzystaniu z samochodu jest doceniana przez kupujących.

Poznań skup aut używanych – wybierz świadomie

Audi to wciąż aktualny synonim bezawaryjności, luksusu oraz niezwykłej, rozpoznawalnej stylistyki. Jego popularność wśród kupujących dotyczy zarówno modeli z silnikiem benzynowym, jak i wysokoprężnym. Używane Audi mogą być pojazdami mocno eksploatowanymi, posiadającymi realnie znacznie wyższy niż w treści ogłoszenia przebieg. Przed zakupem po pierwsze zapoznaj się z informacjami, potwierdzającymi informacje o pojeździe na podstawie numeru VIN. Odwiedź wybraną osobiście stację diagnostyczna lub poproś o pomoc mechanika. Jeśli chcesz mieć pewność zgodności stanu Audi z treścią ogłoszenia, oceń stan:

  • lakieru (widoczne pod słońce nierówności, bąbelki),
  • pedału gazu oraz sprzęgła (im bardziej wysłużony samochód, tym ich stan jest gorszy),
  • kierownicy oraz dźwigni skrzyni biegów,
  • silnika i ewentualnych zabrudzeń z oleju
  • zgodności stanu technicznego z opisem oferty.

Serwis mechaniczny Poznań nie musisz odwiedzać regularnie. Biorąc pod uwagę średnie, roczne przebiegi Polaków, samochody około dwuletnie powinny wykazywać się przebiegiem około 100 km.

Samochody używane audi – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Samochody używane Audi wciąż cieszą się dużą popularnością zwłaszcza jeśli mamy na myśli modele, które wyszły już z produkcji, a cechują się niezwykłym zainteresowaniem. Dla przykładu niech będzie to model A4: B8, produkowany do 2015 roku. Te samochody powinny posiadać zużyty fotel kierowcy, ważny z punktu widzenia codziennej eksploatacji oraz obicia boczne drzwi. Kilkuletnie lub kilkunastoletnie pojazdy marki Audi nie będą jak nowe. To samochody wysokiej jakości, niezawodne, dlatego też eksploatowane. Przed zakupem weź pod uwagę konieczność występowania normalnych śladów zużycia. Zwróć jednak uwagę na fakt:

  • czy samochód miał kolizję lub wypadek,
  • podlegał zalaniu,
  • jego stan techniczny wymaga zdecydowanie większego wkładu finansowego niż ujęty w ogłoszeniu.

Jeśli chcesz kupić Audi, zasilane silnikiem diesla koniecznie upewnij się o stanie koła dwumasoweo. Wysokiej klasy pojazd będzie oznaczał wysoką cenę części zamiennych. Części do Audi są powszechnie dostępne. Skup aut używanych w Poznaniu powinien okazać się miejscem, w którym nabędziesz pewne, sprawdzone, działające sprawnie Audi z gwarancją na ustaloną ilość przejechanych kilometrów. Zapoznaj się z historią pojazdu w jego dokumentacji. Używany samochód powinien posiadać kartę pojazdu oraz książkę serwisową. Koniecznie zatrzymaj drugi komplet kluczyków.