Samochody Chevrolet

Chevrolet to amerykański producent samochodów, który obecnie należy do koncernu General Motors. Ich auta są solidne i mało awaryjne. Jeżeli jednak właściciel chce cieszyć się długą eksploatacją bez poważnych napraw, musi zaopatrzyć się jedynie w oryginalne części Chevrolet , które zapewniają najwyższą jakość użytkowania. Produkowane są one bowiem z najlepszych materiałów, a ich tolerancje wykonania zapewniają odpowiedni montaż.

Obecnie najpopularniejszym modelem na rynku jest Aveo. Produkcja tego samochodu zaczęła się w roku 2003. Jest to małe miejskie auto przeznaczone maksymalnie dla rodziny z jednym dzieckiem. Oferowany był on w dwóch wersjach nadwoziowych : hatchback oraz sedan. Za przeniesienie napędu odpowiada skrzynia manualna o 5 przełożeniach lub skrzynia biegów automatyczna. Druga generacja miała swoją światową premierę w roku 2005. Producent oferował 8 jednostek benzynowych z czego najmocniejsza o pojemności 1.6 L generowała moc równą 103 KM. Za przeniesienie napędu odpowiada skrzynia biegów manualna o 5 przełożeniach lub skrzynia automatyczna. Najnowsza generacja – trzecia, swoją premierę miała w roku 2011. Oferowany były jednostki benzynowe, z których najmocniejsza o pojemności 1,8 L generowała 138 KM. Dodatkowo można było kupić wersję z silnikiem wysokoprężnym, który maksymalnie generował moc 95 KM.

Samochody Citroen

Citroen do francuska marka, która wyróżnia się na tle pozostałych najbardziej komfortowym zawieszeniem na świecie. Wiele modeli posiadało rewolucyjne rozwiązania, gdzie stosowane były rozwiązania w wykorzystaniem sprężonego powietrza. Pneumatyczne miechy, posiadały więc możliwość płynnej zmiany prześwitu. Samochody Citroen charakteryzują się wysoką niezawodnością tylko w przypadku kiedy kupowane są w celach naprawy oryginalne części Citroen .

Obecnie najpopularniejszym modelem marki Citroen jest C5. Ten model był produkowany w latach 2001- 2017. Pierwsza generacja wyróżniała się szeroka gamą dostępnych jednostek napędowych, które generowały duże moce. Największy silnik benzynowe o pojemności 3.0 L, osiągał aż 235 KM. Samochód charakteryzował się niezwykłym zawieszeniem – hydroactive, które przez cały czas podczas jazdy zmieniało swoje ustawienia i regulowało idealny prześwit samochodu. W tym rozwiązaniu miechy amortyzatorów wypełnione były płynem hydraulicznym, który pompowany pod wysokim ciśnieniem, regulował ustawienie amortyzatorów. W zakrętach więc, auto zachowywało się nadzwyczaj stabilnie, ponieważ zawieszenie obniżało wszelkie wychylenia samochodu. Pierwsza generacja modelu C5 wyróżniała się jeszcze na tle konkurencji bardzo bogatym wyposażeniem. W środku można było bowiem znaleźć takie elementy wyposażenia jak nawigacja satelitarna, tempomat lub światła z czujnikiem zmierzchu, które same się zapalały Druga generacja modelu C5 swoją premierę miała w roku 2007. Citroen oferował dwie wersje nadwozia : kombi oraz sedan. Przeniesienie napędu realizowane było przez skrzynię biegów manualną, która posiadała 6 przełożeń lub przez skrzynię biegów automatyczną. Najsłabszy silnik posiadał moc 125 KM i pojemność 1.8 L. Najmocniejszy zaś silnik oferował, aż 241 KM oraz pojemność 3.0 L. Druga generacja również posiadała aktywne zawieszenie, które pracowała cały czas podczas jazdy i zmniejszało wychylenie się nadwozia, szczególnie podczas pokonywania zakrętów. Producent oferował ponadto bardzo bogate wyposażenie w skald którego wchodzi na przykład: 7 poduszek powietrznych, ABS, ESP lub wysokiej klasy zestaw głośników.