Wiele osób lubi tereny górskie, które są atrakcyjne dla turystów i entuzjastów wędrówek, a także przejażdżek. Z pewnością zastanawiasz się co będzie najlepszym środkiem transportu podczas przemierzania górskich uniesień i wertepów. Być może będzie to quady, a może rower MTB, może właśnie motocross. Każde z tych rozwiązań jest przydatne i przeznaczone dla konkretnej grupy odbiorców. Co będzie najlepsze dla Ciebie?
W tym artykule pokrótce przedstawimy każdy z form transportu. Jeśli chcesz spędzić aktywnie wakacje w górach, ten artykuł pomoże Ci wybrać pojazd optymalny dla Ciebie.

Quady – Quadshop

Ten środek transportu jest bardziej stabilny niż sam motor, co nie znaczy, że jest bezpieczniejszy. Do jazdy quadem przyda się siła fizyczna i koordynacja. Czterokołowce nie są tak zwrotne jak jednoślady, ale przy zachowaniu odpowiedniej prędkości można na nich zwiedzać okolice i cieszyć się pomrukiem silnika tego urządzenia. Quady polecamy zwłaszcza na przejażdżki grupowe, przede wszystkim osobom z odpowiednimi uprawnieniami.
Bez względu na wybór środka transportu, grunt to bezpieczeństwo.

Rower MTB

Jego główną zaletą jest to, że jadąc możemy dbać o formę i poprawić swoją kondycję. Przewyższenia wymagają od nas niezwykłych nakładów sił i wyczerpują, ale satysfakcja jaką sprawia pokonanie góry, jest nie do opisania. Oczywiście nie każdy lubi wykorzystywać własne mięśnie i wiele osób jest zwyczajnie leniwa. Tym niemniej rower MTB to świetna alternatywa dla długich wędrówek, pozwala poznać krajobraz w zupełnie innym wymiarze i miło spędzić czas na świeżym powietrzu. Tutaj największym plusem jest zdrowie.

Motocross

Nie ulega wątpliwości, że motocykle to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu, pod warunkiem, że umiemy na nich jeździć i wszystko przebiega bezpiecznie. Crossy to niebezpieczne maszyny, jeśli wsiadają na nie osoby bez doświadczenia. Ich zaletą jest możliwość pokonywania trasy bez zmęczenia i możliwość zafundowania sobie naprawdę długiej przejażdżki. Poza tym wyzwalają adrenalinę, której nie odczuje się tak mocno na rowerze MTB, ani podczas wędrówki. Fani motoryzacji z pewnością wypoczną za kierownicą crossa.