Chcąc kupić samochód nie wystarczy zapłacić należne pieniądze i odebrać kluczyki.Kupno auta używanego wiąże się z podpisaniem umowy sprzedaży, która jest niezbędna do opłacenia podatku i przerejestrowania naszego samochodu na dane kupującego.

Umowa na sprzedaż samochodu

Umowa na sprzedaż samochodu zostaje sporządzona w dwóch jednakowych egzemplarzach, jeden dla kupującego i drugi dla sprzedającego. Ważne jest, aby nasza umowa na sprzedaż samochodu zawierała wszelkie informacje dotyczące pojazdu i jego stanu technicznego, ze względu na skuteczne uniknięcie niepotrzebnych sporów z klientem oraz niezbędne informacje dotyczące sprzedającego jak i kupującego, a mianowicie Imiona i nazwiska, numery PESEL, adresy zamieszkania oraz numery dowodów osobistych.

kupno auta używanego

Co do zakupionego auta w naszej umowie powinien widnieć numer VIN, numer rejestracyjny, rocznik samochodu i jego pojemność. W dzisiejszych czasach kupno auta używanego jest popularna i całkowicie normalna transakcją, ale warto pamiętać o umieszczeniu ważnych szczegółów w umowie, będących w razie niepotrzebnych sytuacji zabezpieczeniem jak i dowodem.