Chociaż nasze podwórkowe mruczki mają różne rozmiary to jednak wciąż poszukujemy coraz to większych kotów. Inspirują nas mieszkańcy dzikiej Afryki jak i nasze rodzime rysie. Oglądając zdjęcia tych wielkich kotów pragniemy sami ugościć na naszym podwórku, jeśli takie mamy, olbrzymiego kota. Szczególnie, ze od lat mamy możliwość goszczenia takiego kota w naszych domach. Jakie rasy można uznać za największe koty? Do największych kotów świata należą aktualne takie rasy jak savanach, koty asher oraz chausie, które możemy już nabyć także w naszym kraju. W Polsce nadal królują takie rasy jak maine coon, kot leśny norweski ragdoll czy kot brytyjski czy syberyjski.

Kocie olbrzymy w naszych domach

Największym kotem domowym na świecie jest przedstawiciel rasy savanah. Rasa ta powstała w wyniku skrzyżowania kota domowego z serwalem. Kot ten ma charakterystyczne żółte czy brązowe umaszczenie w cętki. Podobnie jest z jego Budową. Utarło się, ze jest miniaturą serwala, ponieważ ma bardzo długie nogi i stosunkowo krótki ogon, a także trójkątną głowę. Są także pełne energii i lubią towarzystwo.
Kolejną rasą wielkich kotów jest asher. Również ta rasa powstała z krzyżówki serwala, ale tym razem z kotem bengalskim oraz kota domowego. Koty są naprawdę duże ponieważ stojąc na tylnych łapach osiągają długość 120 cm. z kolei kot rasy chausie z wyglądu przypomina pumę i powstał z połączenia kota domowego z azjatyckim kotem błotnym. Osiąga on rozmiary dwa razy większe niż przeciętny kot domowy.
Zanim zdecydujemy się na tak duże kota w naszym domu warto dowiedzieć się więcej na temat wybranej przez nas rasy żeby móc zagwarantować kociakowi najlepsze warunki do rozwoju. W końcu tak duże mruczki potrzebują odpowiedniej dawki ruchu i przygotowanego miejsca do zabawy. Z tych też powodów warto przygotować dom i podwórko na nowego mieszkańca, który na pewno będzie chciał zajrzeć we wszystkie kąty. Na pewno więc przyda nam się wielopoziomowy drapak z tunelami i budkami, w których nasz puchaty kłębuszek będzie się mógł schować.