Jazda po drogach publicznych i autostradach na pewno potrafi być satysfakcjonująca, jednak głodni doświadczeń miłośnicy motoryzacji często marzą o spróbowaniu czegoś więcej. Na przykład off-roadu, gdzie przemiarzaniu bezdroży towarzyszą wyjątkowe, ekstremalne doświadczenia. Offroadowcy uwielbiają ten sport przede wszystkim za adrenalinę, której próżno szukać na utwardzonych nawierzchniach. Jeśli i Ty chcesz sprawdzić się w terenie, musisz wcześniej pomysleć o podrasowaniu swojego auta. Zanim ruszysz w trasę, dowiedz się więcej na ten temat.

1. Czym jest offroad?

2. Zamów akcesoria do offroadu w Offroad Express

Na terenie Polski przeważają drogi utwardzone, mające dość dobry stan techniczny. Większość kuszących, nieoznakowanych tras, to zazwyczaj rezerwaty przyrody i tereny podlegające ochronie. Inaczej bywa za granicą. Śledząc filmy z kabiny kierowców na terenie Bałkanów, Azji lub Afryki, można zobaczyć trasy ciągnące się wiele kilometrów, na których nie ma żadnych znaków, asfaltu i pobocza, mimo że przebiegają przez większe miejscowości, a niekiedy i miasta! W Polsce każdy, kto interesuje się jazdą po bezdrożach, musi nieco bardziej wysilić się, by znaleźć ciekawą trasę poza wytyczonymi szlakami. Co nie znaczy, że się nie da. Jednak z tego względu warto przygotować swój samochód, bo kiedy wjedziesz już w teren, to wiedz, że czeka Cię prawdziwa jazda bez trzymanki i niezapomniana przygoda.

Czym jest offroad?

Off road to nic innego jak jazda po bezdrożach, poza wytyczoną drogą lub w miejscach, w których trasa jest nieprzystosowana do komfortowej i w pełni bezpiecznej jazdy. Kierowcy offroadowi wyruszają na przejażdżkę specjalnie przygotowanymi samochodami terenowymi lub motocyklami, dzięki czemu ograniczają ryzyko zakopania się w błocie, czy też zalania silnika pojazdu. W zależności od ukształtowania terenu i jego rodzaju wyróżnia się kilka typów offroadu sportowego. Kierowcy mogą jeździć przeprawawo, pokonując poszczególne odcinki trasy etapami. Rock crawling z kolei polega na przemieszczeniu się po skałkach, a cross country to jazda, w której stawia się na szybkość. Dla większości kierowców największe znaczenie ma jednak typowa turystyka offroad, czyli turystyka 4×4, w której zwykły kierowca amator porusza się po bezdrożach bez ścigania się z kimkolwiek.

Zamów akcesoria do offroadu w Express Shop

Zanim rozpocznie się jazdę pojazdem 4×4 po bezdrożach w Polsce, powinno się odpowiednio przygotować samochód przed taką trasą. Zakładając konto na offroad-express.com, możesz w przystępnej cenie nabyć akcesoria offroad z całej świata. Od najlepszych, cenionych i sprawdzonych producemntów. Akcesoria są dostępne na miejscu w magazynie, a przy ich wyborze doradzają najlepsi fachowcy w swojej dziedzinie. Znajdziesz tu elementy do modyfikacji pojazdu, takie jak zestawy zawieszenia, amortyzatory, zderzaki, progi boczne, felgi, oświetlenie LED i wiele, wiele innych. Skontaktuj się i pozwól dopasować do swojego auta nalepsze rozwiązania, by móc cieszyć się doskonałym efektem w terenie.