Zastanawiamy się jaki kupić samochód używany albo na jakich zasadach i jak kupować samochód, należy zerknąć do poradników i dowiedzieć się czegoś więcej aby nie wpaść w pułapkę.

Jaki kupić samochód używany?

Sprzedawca jest zobowiązany zgłosić wady i usterki dotyczące samochodu. Zapytaj bezpośrednio o tym. Z drugiej strony, Ty jako kupujący masz również obowiązek zbadać stan samochodu, na przykład za pomocą jazdy próbnej i kontroli zakupu. Jaki kupić samochód używany? Jeśli kupujesz od firmy samochodowej, gwarancja nie jest oczywista. Dlatego pytaj o warunki gwarancji. Czy warunki gwarancji są również zawarte w umowie sprzedaży.

jak kupować samochód

Jeśli pojawi się problem z samochodem, odwołaj się do gwarancji i zażądaj od sprzedającego rozwiązania problemu. Tak też w przypadku kupna poprzez osobę prywatną. W stacjach kontroli pojazdów można zapytać o radę jaki kupić samochód używany i jak kupować samochód ale także na podstawie numeru VIN i na podstawie marki i typu pożądanego modelu, można obliczyć koszty samochodu dla własnej sytuacji. Aby nie popełnić błędów i cieszyć się zakupem kontrolowanym sprawdzenie samochodu jest czymś normalnym