Od kilku lat trwa konflikt między taxi Warszawa a bardzo podobną usługą, czyli Uberem. Czym różnią się od siebie ci dwaj przewoźnicy i którego z nich warto wybrać, jeśli chcemy poruszać się po mieście szybko i bez nieprzyjemnych niespodzianek?

Wbrew pozorom, bardzo podobne

Oba te środki transportu zawiozą nas z punktu A do punktu B i cała podróż będzie wyglądała bardzo podobnie. Tak samo będzie też z kierowcami, bo w obu tych miejscach możemy trafić zarówno na świetnego człowieka, z którym będziemy prowadzić długie rozmowy, ale też na gbura, który będzie całą drogę narzekał. Co więcej, zarówno taxi Warszawa, jak i Ubera możemy wygodnie zamówić w aplikacji mobilnej. Jakie więc są różnice między tymi dwoma usługami?

Cena jest kluczowa

Tak naprawdę największą różnicę robi tutaj cena. Uber okazuje się być znacznie tańszy, niżeli taxi Warszawa. Różnica ta jest na tyle duża, że ludzie coraz częściej zaczynają wybierać Ubera. Skoro możemy dostać tę samą usługę za połowę pieniędzy, to dlaczego mielibyśmy przepłacać? W dodatku coraz częściej okazuje się, że Uberów jest więcej, a więc przyjeżdżają do nas szybciej.